Technology Technology

Dno miednicy - jaką rolę pełni?

12.01.2024, 09:58 0 komentarzy
Dno miednicy - jaką rolę pełni?

Warto mieć świadomość tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub też nazywane jako mięśnie Kegla, to bardzo ważna partia mięśni, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te podtrzymują również w prawidłowej pozycji narządy znajdujące się w naszej miednicy. Poza tym, że powinny być one mocne oraz sprawne, właściwie każdy z nas powinien przypilnować to, aby nie były przesadnie napięte. Mięśnie dna miednicy nadzorują utrzymywanie moczu w pęcherzu a także innych poszczególnych narządów w jamie brzusznej, czego niewątpliwie nie da się również ukryć.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w kwalifikowany sposób staramy się wykonywać możliwie jak najbardziej przyjemne fizjoterapeutyczne efekty, oferować niezwykle potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, badanym z z ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi problemami. Przy tego rodzaju problemach ogromnie ważny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy również warto zwrócić uwagę. Można je wykonywać zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Powinno się wprowadzić serię skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa jak skurcz. Kiedy dojdziemy do wprawy, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy po prawdzie w każdej sytuacji, np. wracając do domu autobusem lub też siedząc przed telewizorem. Cykliczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne w okresie ciąży.}

Tagi:

Zostaw komentarz