Technology Technology

Dno miednicy - jakie pełni funkcje?

13.01.2024, 09:38 0 komentarzy
Dno miednicy - jakie pełni funkcje?

Warto mieć świadomość tego, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to niezwykle istotna partia mięśni, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymywanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Mięśnie te utrzymują także w poprawnej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Poza tym, że powinny być one mocne i sprawne, każdy bez wyjątku powinien zatroszczyć się o to, aby nie były przesadnie napięte. Mięśnie dna naszej miednicy pilnują utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu a także poszczególnych narządów w jamie brzusznej, co niewątpliwie trudno też ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w absolutnie profesjonalny sposób bardzo staramy się osiągać możliwie jak najbardziej korzystne fizjoterapeutyczne efekty, oferować pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi oraz proktologicznymi. W tego rodzaju komplikacjach bardzo istotny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej,, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy również warto zwrócić szczególną uwagę. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Fakt odnoszący się do tego, że przerwa pomiędzy skurczami powinna być bez mała tak samo długa jak sam skurcz, w trakcie wprowadzania powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie istotny. Gdy dojdziemy do kunsztu, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy zasadniczo w każdej możliwej sytuacji, choćby w trakcie wracania autobusem do domu lub też siedząc przed komputerem. Systematyczne ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. Jest to ogromnie ważne w okresie ciąży.}

Tagi:

Zostaw komentarz