Technology

Narodowa drużyna Kataru odnosi porażkę z narodową reprezentacją Ekwadoru w pierwszym spotkaniu mundialu wynikiem 0 do 2!

11.08.2023, 10:17 0 komentarzy

Kadra Kataru poległa z narodową reprezentacją Ekwadoru w spotkaniu otwarcia mistrzostw świata!

Mundial to piłkarska impreza, która odbywa się co 4 lata. piłkarscy wielbiciele z całego świata wyczekują z niecierpliwością na inauguracyjny mecz turnieju i to nie podlega wątpliwości. Przy światowych mistrzostw w Katarze, który zaczął się w ten weekend było tak samo. Pierwszy pojedynek poprzedziła oficjalna ceremonia otwarcia turnieju, która prezentowała się fantastycznie. Jednak później przyszła pora futbolu i kibice futbolu zgromadzeni na stadionie a także przez odbiornikami telewizyjnymi wyczekiwali wspaniałego meczu. Emocji nie brakowało już od pierwszego gwizdka sędziego, ponieważ piłkarze narodowego zespołu Ekwadoru bardzo szybko zdobyli bramkę. Już w 3 minucie Emmer Valencia trafił do siatki i mogło się wydawać, że reprezentacja narodowa Kataru będzie miała ciężko w tym meczu. Arbiter tego pojedynku zdecydował się jednak przeanalizować za pomocą systemu VAR prawidłowość tego gola i okazało się, że w momencie dogrania zawodnik był na spalonym. Gospodarze mistrzostw świata mieli więc wiele szczęścia w tym przypadku.

Kadra Ekwadoru nie planowała zaprzestać ataków mimo anulowania pierwszego gola. Piłkarze drużyny narodowej Ekwadoru atakowali i cały czas kontrolowali tempo w tym spotkaniu. Kilka minut później zawodnik narodowej kadry Ekwadoru odnalazł się w akcji oko w oko z bramkarzem zespołu Kataru i został przez niego powalony. Główny arbiter nie zastanawiał się ani chwili i wskazał na karnego, a golkiperowi pokazał żółty kartonik. Gracz drużyny Ekwadoru Valencia zmienił jedenastkę na bramkę. Reprezentacja narodowa Kataru wyglądała bardzo słabo w porównaniu do reprezentacji Ekwadoru. Bramkarz reprezentacji Ekwadoru przez sporą część spotkania nie miał za dużo pracy, gdyż po stronie zawodników Kataru nie było widać pomysłu na to spotkanie. Na kwadrans przed końcem pierwszej części wpadła druga bramka dla narodowej reprezentacji Ekwadoru, a autorem ponownie był Valencia. W trakcie I części tego meczu nie mieliśmy okazji oglądać już więcej trafień. W drugiej połowie oba zespoły wyraźnie zredukowały rytm i na murawie działo się mało. Pojedynek ostatecznie skończył się rezultatem 2:0 dla narodowej drużyny Ekwadoru, która fenomenalnie zaczęła mundial. Natomiast reprezentacja Kataru znalazła się teraz w skomplikowanej sytuacji i może mieć trudności z zakwalifikowaniem się do kolejnej fazy.