Technology Technology

Zatroszcz się o swoje dno miednicy

12.01.2024, 16:33 0 komentarzy
Zatroszcz się o swoje dno miednicy

Trzeba być poinformowanym, że jeżeli mowa o mięśniach dna miednicy, lub też nazywane jako mięśnie Kegla, to niezwykle istotna grupa mięśni, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Takowe mięśnie utrzymują także w właściwej pozycji narządy mieszczące się w naszej miednicy. Z tego względu właściwie każdy z nas powinien w przemyślany sposób zadbać o to, aby były one nie tylko sprawne oraz mocne, ale również nie były nadmiernie napięte. Trudno też ukryć, że mięśnie dna naszej miednicy są odpowiedzialne za właściwe utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu a także poszczególnych narządów w brzusznej jamie.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w absolutnie profesjonalny sposób bardzo staramy się wykonywać możliwie najbardziej owocne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać pomoc na najwyższym poziomie, klientom z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. W tego typu nieprzyjemnościach bardzo ważny jest aspekt związany z osobistym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Ponadto, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy również warto zwrócić szczególną uwagę. Na leżąco, na siedząco jak i na stojąco również istnieje możliwość ich wykonywania. Należy prowadzić serię skurczów mięśni dna miednicy takim sposobem, aby przerwa pomiędzy skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Kiedy uzyskamy pewnego rodzaju kunszt, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy tak naprawdę w każdej możliwej sytuacji, chociażby w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed komputerem. Cykliczne ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej a także wzmacniają mięśnie. Podczas ciąży jest to szczególnie ważne.}

Tagi:

Zostaw komentarz